דרופ פוט, מכשירי הליכה, דיקטוס, afo
דרופ פוט, מכשירי הליכה, דיקטוס, afo דרופ פוט, מכשירי הליכה, דיקטוס, afo

המוצרים שלנו

NESS L300


NESS L300 המערכת המתקדמת בעולם לשיקום ההליכה

מערכת NESS L300 מיועדת לאנשים הסובלים מכף רגל שמוטה (Foot drop - דרופ פוט) על רקע פגיעה במערכת העצבים המרכזית. כף רגל שמוטה נגרמת בעקבות שיתוק מלא או חלקי של כף הרגל ותופעה זו עלולה לגרום לנפילות ולקושי ניכר בהליכה.

איך פועלת מערכת NESS L300 ?

מערכת NESS L300 מפעילה באמצעות גירוי קל את העצב והשריר ועל ידי כך מרימה את כף הרגל בזמן הנכון במהלך ההליכה ומאפשרת הליכה בטוחה וחופשית יותר. במקרים שבהם מערכת NESS L300 נמצאת מתאימה, השימוש בה משפר את ההליכה, את העלייה במדרגות ואף מסייע רבות בהליכה במשטחים לא ישרים.

החלקים המרכיבים את NESS L300

מערכת NESS L300 הינה מערכת אלחוטית המכילה 3 חלקים עיקריים: סד, חיישן ושלט

1.סד- סד קטן וקל משקל. הסד מולבש מתחת לברך וניתן להשמה קלה ביד אחת. האלקטרודות הממוקמות בסד מעבירות גירוי קל לעצב המפעיל את השריר, ומרים את כף הרגל בזמן הנכון בהליכה.

2. חיישן- חיישן קטן הממוקם בתוך הנעל ומעביר אות אלחוטי לסד לגבי מיקום כף הרגל בצעידה.

3.שלט רחוק- שלט רחוק המאפשר התאמה של רמת הגירוי, כיבוי המערכת והדלקתה מחדש.
 


האם מערכת NESS L300 מתאימה לי?
 

מערכת NESS L300 תוכל להתאים לך במידה והינך סובל/ת מכף רגל שמוטה (Foot drop) עקב אחד הגורמים הבאים:

  • אירוע מוחי (CVA)
  • טרשת נפוצה (MS)
  • שיתוק מוחין (CP)
  • פגיעת ראש טראומטית (TBI)
  • פגיעת חוט שדרה חלקית (SCI)

מערכת NESS L300 אינה מתאימה לך במידה והינך סובל/ת מפגיעות או מחלות במערכת העצבים ההקפית, כגון גילאן ברה או פוליו.

מערכת NESS L300 אינה מתאימה לך במידה שהנך משתמש/ת בקוצב לב.

סגור חלונית
מהו דרופ פוט?
 

פגיעות במערכת העצבים המרכזית עלולות לגרום להפרעת הליכה המכונה כף רגל שמוטה (דרופ פוט, Foot drop) המתאפיינת בחוסר יכולת להרים את כף הרגל בעת ההליכה. מצב זה גורם לגרירת הרגל, למאמץ ניכר בהליכה, עייפות, חוסר יציבות וסיכון רב לנפילות.

סגור חלונית
מהם הטיפולים הנפוצים לדרופ פוט?
 

הטיפול הנפוץ הינו הסד (AFO). זהו סד המיוצר מפלסטיק או מחומרים אחרים. קיימים סדים קשיחים וסדים המאפשרים חופש תנועה חלקי על ידי גמישות מבנית או באמצעות ציר. הסד נכנס לתוך הנעל מייצב את הקרסול ומונע את שמיטת כף הרגל בשלב הנפת הרגל בהליכה ועל ידי כך מפחית את הסיכון בנפילות. חסרונות הסד הינם קיבוע המפרק, מניעת התנועה האקטיבית, הפחתת הגמישות, הגבלת התחושה מהרגל, כמו כן, מכשירים אלו מסורבלים ודורשים לרוב שימוש בנעל גדולה יותר.
פיתרון נוסף לכף הרגל השמוטה הינו דיקטוס, רצועה המונחת על הקרסול, מתחברת חיצונית לנעל באמצעות גומיה ומאפשרת הרמה של כף הרגל בזמן ההליכה. פתרון זה הינו פשוט ויחסית זול, אך עלול לא להתאים לסובלים מספסטיות חזקה.

טיפול חדיש לכף רגל שמוטה על רקע פגיעה במערכת העצבים המרכזית הינו מערכות מתקדמות המבוססות על גירוי חשמלי פונקציונאלי (FES). יתרונן של מערכות אלו הינו בכך שהן מפעילות באופן אקטיבי את השרירים ובכך שומרות על פעילותם וטווחי התנועה במפרק. מערכת NESS L300 של חברת ביונס המבוססת על טכנולוגיה זו הינה נוירו-פרוטזה אלחוטית, שמטרתה שיקום ההליכה.

סגור חלונית
מהו גירוי חשמלי פונקציונאלי?
 

גירוי חשמלי פונקציונאלי =Functional Electrical Stimulation) FES) הוא השימוש בגירוי ברמה נמוכה על מנת לשחזר ולשפר תפקוד כאשר יש חולשה או שיתוק עקב פגיעה במערכת העצבים המרכזית.
הגירוי החשמלי גורם לשפעול העצב המוטורי ומפעיל את השריר אשר מרים את כף הרגל. גירוי חשמלי פונקציונלי נועד לייצר תנועות תפקודיות הדומות לתנועות הטבעיות על מנת לשפר את איכות החיים שלך.

סגור חלונית
איך גירוי חשמלי פונקציונלי מפעיל לי את השריר?
 

המוח שולח אותות חשמליים אל הגוף דרך מערכת העצבים. אותות אלו מאפשרים את תנועתיות הגוף. כאשר פגיעה במערכת העצבים המרכזית פוגעת בתקשורת הנורמלית בין המוח לגפיים, עלולים להיווצר חולשה או שיתוק. השימוש בגירוי חשמלי פונקציונלי מחליף את האותות מהמוח, מפעיל ישירות את העצב ומביא לכיווץ אקטיבי של השריר בגפה ובכך שומר על פעילות השריר וטווחי התנועה במפרק.
מערכת NESS L300 הפכה את השימוש בגירוי חשמלי פונקציונאלי (FES) לשיקום ההליכה לזמין, קל, נוח ומדויק.

סגור חלונית
כיצד שימוש במערכת NESS L300 מסייע לי לשפר את ההליכה?
 

מערכת NESS L300 משתמשת בגירוי חשמלי פונקציונאלי (FES) להפעלת העצב הפרונאלי, בכדי להניע את השרירים המרימים את כף הרגל. במהלך ההליכה מערכת NESS L300 מעבירה גירוי חשמלי לרגל הפגועה על מנת לאפשר הרמה של כף הרגל. הודות לכך, נמנעת גרירת הרגל והליכתך נעשית יעילה ובטוחה יותר. יכולת הליכה תקינה הינה חיונית על מנת לאפשר את עצמאותך ומהווה נדבך חשוב בתהליך השיקום ובחיי היומיום.

סגור חלונית
 
חזור למעלה עמוד להדפסה
 


כל הזכויות שמורות לביונס | דרושים