טרשת נפוצה
טרשת נפוצה טרשת נפוצה

מאמרים


טרשת נפוצה - לא על הטיפול לבדו


 

טרשת נפוצה (קרויה בלעז Multiple Sclerosis ובראשי תיבות MS) היא מחלה אוטו-אימונית, כלומר מחלה שבה המערכת החיסונית של הגוף פוגעת בתאי הגוף, במקרה הזה, בתאי העצב. טרשת נפוצה היא המחלה הנוירולוגית הנפוצה ביותר בין מבוגרים ברחבי העולם. הטרשת היא מחלה כרונית, ומתבטאת בהתקפים, במהלכם נפגע המיאלין - החומר שעוטף את תאי העצב במערכת העצבים המרכזית במוח ובעמוד השדרה. פגיעת המחלה מתבטאת במגוון תסמינים, ובהם טשטוש ראייה, ניוון של השרירים, קושי בהליכה ובפעילות מוטורית וסחרחורות. במקרים חמורים מתרחשת פגיעה עצבית (נוירולוגית) שאינה חולפת עם הזמן, ולחלק מן החולים נגרמת נכות. הגורם למחלה אינו ברור, והטיפול הרפואי בה הוא חלקי ומוגבל. ניכר כי מעורבים בהתפתחותה גורמים תורשתיים וסביבתיים. היא שכיחה יותר במדינות מערביות, מופיעה פי שניים יותר בקרב נשים, ומתפרצת בדרך כלל בגילאי העשרים או השלושים לחיים. לקריאה אודות המחלה ותסמיניה בהרחבה - לחצו כאן.

טרשת נפוצה

 

ההתמודדות עם מחלת הטרשת הנפוצה

גילוי של טרשת נפוצה והתמודדות עם תסמיני המחלה מצריכים כוחות רבים. חברת ביונס פתחה מערכת הנותנת מענה לסובלים מבעיות הליכה ורגל שמוטה עקב טרשת נפוצה. המערכת NESS L300, מסתייעת בחיישן, המוצמד לכף הרגל, ומחליף את העצבים שנפגעו בהעברת מסרים למוח. המערכת מסייעת להנעת השרירים ולהסדרת ההליכה באמצעות גירוי חשמלי פונקציונלי (FES).

אגודות, עמותות וארגוני סיוע לחולי טרשת נפוצה בישראל

פרט לטיפולים פיזיותרפיים, ריפוי בעיסוק, תרופות ומכשירים המקלים על התנועה, ישנה חשיבות עצומה לקבלת תמיכה, עידוד וסיוע. הסיוע הפיזי וההקלה על התנועה כתוצאה משימוש במערכת להנעת רגל שמוטה הם חשובים, ועליהם כדאי להוסיף תמיכה במעגלים נוספים - מאנשי מקצוע בתחומי הטיפול ומיצוי הזכויות, מתמודדים אחרים ועוד. על כן, אספנו עבורכם מידע יקר ערך אודות עמותות וארגונים המעניקים תמיכה וליווי רגשי לחולי טרשת נפוצה.

האגודה הישראלית לטרשת נפוצה - אגודה ששמה לה למטרה לשפר את איכות החיים של החולים בטרשת נפוצה. האגודה עוסקת במיצוי זכויות החולים במוסדות כמו ביטוח לאומי וקופות החולים, פועלת להעלאת המודעות הציבורית למחלה ולצרכים של החולים, מפעילה קבוצות תמיכה בערים שונות ברחבי הארץ ויוזמת פעילויות לרווחת החולים.

הבית לחולי טרשת נפוצה ובני משפחותיהם - עמותה שמעניקה לחולים בטרשת ולבני משפחותיהם מידע ותמיכה. העמותה פועלת לבניית בית לחולים, בשני מובנים:

  • בית פיזי מבנה שמצוי בתהליכי תכנון והקמה, שישמש כמקום מפגש לחולים, לשם טיפול, איסוף מידע ומפגש חברתי.
  • בית וירטואלי קהילה חברתית בזירה האינטרנטית, הכוללת אתר אינטרנט עם תכנים מעודכנים, קבוצת פייסבוק סגורה ומגובשת , ערוץ יוטיוב עם סרטוני הסברה ועוד.

העמותה מציעה שירותי תמיכה מגוונים לחבריה. למשל "חבר טלפוני" - סיוע טלפוני בשגרה ובמהלך התקפים ואשפוזים, סיוע בקבלת אישור לשימוש בקנאביס רפואי, מפגשים קבוצתיים פנים אל פנים מדי חודש ועוד.

קהילת כמוני לחולי טרשת נפוצה - כמוני" היא רשת חברתית, המפעילה קהילות שונות בנושאי בריאות, וביניהן רשת חברתית אינטרנטית לתמיכה בחולי טרשת נפוצה. באתר כמוני מצויים מדריכים מקצועיים, פורומים וזירות נוספות לפתרון בעיות, שיתוף ותמיכה. האתר מלווה על ידי רופאים ומומחים בתחומי בריאות הגוף והנפש.

בטאפלוס - שירות תמיכת אחיות לחולי טרשת נפוצה של חברת באייר - חברת באייר היא חברה בינלאומית לציוד רפואי ותרופות, בין היתר. החברה מעמידה לרשות החולים בטרשת שירות של ליווי ותמיכה מאחיות מקצועיות. תכנית הליווי האישית בטאפלוס היא יוזמה שנועדה לסייע לחולים במחלה הכרונית להתמיד בטיפול, ולקבל הדרכה וליווי בחיי היומיום בפעולות שגרה ובפרוצדורות בריאותיות כדוגמת נטילת תרופות או זריקות וטיפולים שונים.

אנו בחברת ביונס עומדים לשירותכם ומציעים לכם מידע עדכני, ליווי וייעוץ מקצועי בסוגיות הקשורות לשימוש במכשירים המקלים על הנעת הגפיים.

מוזמנים לפנות אלינו!חזור למעלה עמוד להדפסה

כל הזכויות שמורות לביונס | דרושים