מאמרים


מאמרים


שיתוק מוחי - לא על הטיפול לבדו

"שיתוק מוחי" או "שיתוק מוחין" (CP) הוא גורם נכות נפוץ בילדות המוקדמת, המלווה את המתמודדים לאורך כל חייהם. שיתוק מוחי הוא מונח המאגד קבוצה רחבה של ליקויים עצביים והפרעות נוספות. הגורמים להפרעה אינם ברורים עד הסוף, אך ישנם גורמי סיכון ובהם לידת פג, זיהומים בהריון או בלידה וחבלה מוחית של הילוד. הנזק או הליקוי פוגעים באזורים שאחראים על תקשורת בין המוח לבין השרירים וכתוצאה מתפתחים תסמינים כדוגמת שיתוק, הפרעה בתנועה, נוקשות שרירים, הפרעות ראייה, שמיעה ודיבור, בעיות במערכת הנשימה, עקמת של השלד, פרכוסים, פיגור התפתחותי ושכלי ואחרים. לקריאה אודות שיתוק מוחין בהרחבה - לחצו כאן.

קרא עוד...

לי זה לא יקרה! על שבץ בגיל צעיר - סוגי שבץ, גורמים לשבץ ואפשרויות השיקום לאחריו - חלק ב'

המאמר דן בסוגי השבץ השונים - המורגי ואיסכמי ובגורמים להופעת כל אחד מהם בגיל צעיר, וכן עוסק בהשלכות השבץ ובאפשרויות השיקום לאחר אירוע מוחי.

קרא עוד...

לי זה לא יקרה! על שבץ מוחי בגיל צעיר - חלק א'

שבץ מוחי עשוי לגרום לפגיעה ניכרת באברי הגוף, נכות ואף מוות. קצת אודות שבץ מוחי, פירוט הסימפטומים המעידים על אירוע מוחי ונתונים לגבי שבץ מוחי בגיל צעיר

קרא עוד...

טרשת נפוצה - לא על הטיפול לבדו

טרשת נפוצה (קרויה בלעז Multiple Sclerosis ובראשי תיבות MSהיא מחלה אוטו-אימונית, כלומר מחלה שבה המערכת החיסונית של הגוף פוגעת בתאי הגוף, במקרה הזה, בתאי העצב. טרשת נפוצה היא המחלה הנוירולוגית הנפוצה ביותר בין מבוגרים ברחבי העולם. הטרשת היא מחלה כרונית, ומתבטאת בהתקפים, במהלכם נפגע המיאלין - החומר שעוטף את תאי העצב במערכת העצבים המרכזית במוח ובעמוד השדרה. 

קרא עוד...

תקווה חדשה לנפגעי שיתוק ביד עקב שבץ וגורמים נפוצים נוספים - מכשיר חדשני מבית ביונס

אחדים מכירים את התחושה מילדות, או כלל אינם זוכרים יד מתפקדת. לאחרים זה קורה פתאום, באמצע החיים - שיתוק ביד. היד היא איבר מרובה תפקידים עבורנו, ושיתוק ביד מוביל לפגיעה משמעותית ביכולות, תפקודים והתמודדות עם משימות יומיומיות. ישנם גורמים רבים שעלולים להוביל לשיתוק באחת הגפיים - רגל או יד. הפעם נבחן גורמים נפוצים לשיתוק בגפת היד, ונכיר פתרון חדש מבית ביונס - מערכת שיקום מתקדמת ליד -NESS H200 Wireless . המערכת משפרת את תנועת היד המשותקת ומעניקה תקווה מחודשת ללוקים בשיתוק היד.

 

קרא עוד...

שיתוק מוחין - פיתוח ישראלי מבית ביונס מסייע לנפגעי שיתוק מוחין

שיתוק מוחין (CP) הינו גורם נכות עיקרי בקרב ילדים צעירים. זוהי הפרעה ששכיחותה כ-0.3 אחוזים (כשלושה מקרים לכל אלף לידות), והיא מתבטאת בפגיעה בשרירי הגפיים והפרעות שונות - חושיות, קוגניטיביות, תקשורתיות ואחרות. חברת ביונס פיתחה טכנולוגיית עזר חדשנית, המקלה ומשפרת את הפעלת הגפיים - רגליים וידיים. מוצרי החברה משפרים את איכות החיים של מי שלקו בשיתוק מוחין, ילדים ומבוגרים כאחד, ואנו מזמינים אתכם לקרוא על כך במאמר שלפניכם.

 

קרא עוד...

לא מחכים לשבץ – כיצד ניתן להוריד את הסיכוי לאירוע מוחי

ההגנה הטובה ביותר היא ההתקפה – לא ברור אם היה זה קארל מרקס או מאו, מקיאוולי או סון-צו שהגה את החוכמה המוכרת הזו, אבל אין ספק שיש הרבה אמת בפתגם הפופולארי הזה, ולא רק במגרש הכדורגל.

קרא עוד...

אירוע מוחי קל: להכיר, להבין, להתאושש, למנוע

בשנת 2005 סבל ראש הממשלה דאז, אריאל שרון, מאירוע מוחי קל. אנשים רבים – גם כאלה שכבר שמעו על שבץ בעבר – לא ידעו במה מדובר והנושא זכה להרחבה רבה. לאחר שראש הממשלה סבל מאירוע מוחי נוסף, חמור בהרבה, עברה תשומת הלב הציבורית אל השבץ החמור יותר. בשורות הבאות נעסוק באירוע המוחי הקל – מה זה, מה התוצאות שלו, כיצד מתאוששים ממנו וכיצד ניתן למנוע אותו וגם שבץ חמור יותר – אירוע מוחי קשה.

 

קרא עוד...

 מכשירי הליכה כפתרון ניידות  : לצעוד אל העתיד

אם תקלידו במנוע החיפוש האינטרנטי את הביטוי "מכשיר הליכה," תקבלו מיד המלצות לקניית מכשירי הליכה שנועדו לשיפור הכושר הגופני, מצב הרוח והבריאות. עבור רובנו, מכשיר הליכה הוא מכשיר שנועד לפעילות פנאי, לתחביב, להנאה ולרגיעה. אבל עבור לא מעט אנשים, לביטוי "מכשיר הליכה" יש משמעות אחרת לגמרי; עבורם, הפירוש של מכשיר הליכה הוא מכשיר שמאפשר להם ללכת, כפשוטו.

 

קרא עוד...

צניחת כף הרגל (Drop Foot): פיתרון טכנולוגי חדשני לבעיה ישנה

מחלות שונות ומשברים בריאותיים שונים זוכים פעמים רבות לפיתרון רפואי מתאים שעוזר לחולה להתגבר עליהם. עם זאת, ישנם מקרים רבים שהמחלה או המשבר מותירים מאחוריהם נזקים ארוכי טווח – למרות שהמחלה נרפאה, הנזקים הללו אינם נעלמים. דוגמה אחת למקרה שכזה הוא הבעיה האורתופדית הידועה בשם צניחת כף הרגל.

 

קרא עוד...

שבץ מוחי: היכרות ראשונית עם נושא לא פשוט

השרות הבאות אינן ניסיון לסכם את כל הידוע או אפילו את כל מה שיש לדעת על השבץ המוחי. מדובר רק בכמה קווים כלליים וקצת מידע בסיסי כדי לערוך היכרות ראשונית עם הנושא – בסיס להיכרות מעמקיה יותר עם הגורמים לשבץ, התוצאות האפשריות שלו והדרכים להתמודד עם ההשלכות שלו.

 

קרא עוד...

טרשת נפוצה - פיתוח ישראלי מבית ביונס עוזר לשיקום של חולי טרשת נפוצה

פיתוח ישראלי חדיש שמתבסס על טכנולוגיה מתקדמת מסייע לנפגעי טרשת נפוצה להתגבר על אחד מהנזקים החמורים שהמחלה עלולה לגרום.

 

קרא עוד...חזור למעלה עמוד להדפסה

כל הזכויות שמורות לביונס | דרושים